Urla Vino Locale: Muhteşem Şaraplar Eşliğinde Lezzet Durağı

Ege’nin cennet köşesi Urla’da, zeytin ağaçları ve üzüm bağları ile çevrili bir ortamda yer alan Urla Vino Locale, Gault&Millau Türkiye 2024 Rehberi’nde 3 Toques ‘Excellent Table’ ile derecelendirilmiş lezzet duraklarından biri. Sade ve zarif atmosferi, gurme damak tadını tatmin eden mutfağı, muhteşem manzarası ve şarapları ile unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Vino Locale, asırlık zeytin ağaçları, enginar tarlaları ve üzüm bağlarıyla çevrili doğal bir ortamda konuklarına bölgenin zengin yemek kültüründen ilham alarak yenilikçi lezzetleri ve konforu benzersiz bir atmosferde sunuyor. Restoranın içi, taş duvarlar ve ahşap mobilyalar ile rustik bir şıklık sunuyor. Ferah ve aydınlık atmosferi, misafirleri rahatlatıyor ve samimi bir ortam yaratıyor. Açık havada yemek keyfi için ise zeytin ağaçları ve üzüm bağları ile çevrili geniş bir teras bulunuyor.

Doğanın dönüşümünü menüsüne yansıtan Vino Locale; Urla’ya gönül vermiş, toprağından denizine kadar her bir yerel paydaşın emeğini kendi öyküleriyle birleştirerek misafirlerine sunuyor.

Bölgenin ilk şef restoranı olan Vino Locale, bu döngünün sürekliliği için özveriyle çalışıyor ve Urla’nın dokusuna uygun bir deneyim sunuyor. 7 masa ve sınırlı kapasiteyle, servis kalitesini her zaman en üst seviyede tutarak bu deneyimi özel kılmaya özen gösteriyorlar.

Chef Ozan Kumbasar’ın önderliğinde lezzet tutkunlarını ağırlamakta. Şef Kumbasar, mevsimsel ve yerel ürünlere odaklanan modern bir Akdeniz mutfağı sunuyor. Restoranın menüsü her ay değişiyor ve Urla’nın en taze ürünlerini sunuyor. Çocukluğundan beri mutfağa olan tutkusunu besleyen Şef Ozan Kumbasar, Urla Vino Locale’de ise bu tutkusunu misafirlerine sunuyor. Kumbasar, yaratıcı ve lezzetli yemekler hazırlamak için daima yeni arayışlar içinde. Mevsimsel ürünlere olan tutkusu ve mutfaktaki ustalığı, onu Türkiye’nin en iyi şeflerinden biri yapıyor.

Yerel üreticilerin potansiyelini artırmak ve sürdürülebilir bir gastronomi anlayışını benimsemek amacıyla bölgedeki çiftçiler ve üreticilerle uzun vadeli iş birlikleri geliştiriyor. Kullandığı her malzemenin tüm parçalarını özenle değerlendirerek mutfakta sıfır atık ilkesini benimsemiş durumda.

Urla Vino Locale’nin menüsünde, zeytinyağlılar, mezeler, makarnalar, et ve balık yemekleri gibi geniş bir yelpazede seçenekler yer alıyor. Her yemeğin en taze ve en lezzetli şekilde sunulmasına özen gösteriliyor. Restoranın spesiyalleri arasında, Urla enginar kalbi carpaccio, deniz börülcesi salatası, kuzu tandır ve Urla keçi peyniri tatlısı yer alıyor. Türkiye’de sınırlı sayıda üretilen butik şarapları kavlarında bulundurarak misafirlerine özel bir deneyim sunmayı amaçlıyorlar. Deneyimli sommelierler, yemeğinize en uygun şarabı seçmenize yardımcı oluyor.

Urla Vino Locale, lezzetli yemekleri, muhteşem şarap seçkisi ve samimi atmosferi ile unutulmaz bir deneyim sunan bir restoran. 3 Toque ile derecelendirilmiş bu restoran, Urla’ya gelen her gurmenin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer

  • Adres: Kuşçular 8037. Sok. No: 3 Urla/İzmir
  • Telefon: 0533 321 84 66

       

Leave A Reply

Navigate