İstanbul’daki Tayland Restoranları Çok Çok’lara ve Ernest Bar’a Ödül

İstanbul, dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biridir. Bu çeşitlilik, şehrin mutfağına da yansımıştır. İstanbul’da, yerel mutfakla birlikte uluslararası mutfaklardan çeşitli lezzet durakları bulunmaktadır. Dünyanın her köşesinden lezzetleri tatmak mümkündür.

İstanbul’da, farklı konseptlerde Tayland restoranları bulabilirsiniz.
Homage Hospitality çatısı altında hizmet veren ve Tayland lezzetleri sunan Çok Çok Thai, Çok Çok Pera Gault&Millau Türkiye Rehberi’nin 1 Toque kazanan restoranları arasında yer alırken, Çok Çok Pera’nın barı, adını Ernest Hemingway’den alan Ernest’s Bar da grubun 1 Toque alan mekanlarından oldu. Ayrıca Ernest Bar’ın Bar Master’ı Fatih Akerdem ise onur ödülüne layık görüldü.
Çok Çok Thai ve Çok Çok Pera’nın başarısının ardında ise kuruluşlarından beri Tayland Kraliyet Şefi Nutjarin Plasri “Khun Nuch” önderliğinde yönetilen mutfakları yer alıyor. Şefin yönetimindeki genç ve cesur ekipler kendini sürekli yenileyen bir mutfakla harikalar yaratıyor. Çok Çok Thai ve Çok Çok Pera, bu yıl Tayland Kraliyet Hükümeti tarafından verilen Thai Select ödülüne de layık görüldü.

Cesur ve özgün yaklaşımlarla modern Tayland mutfağını en iyi şekilde tanıtmayı başaran Çok Çok Pera, 20’nci yüzyılın başlarında seyahatin altın çağına dahil olan Ernest Hemingway’den ve Agatha Christie’den esinlenmiş bir mekân. Girişte Ernest Bar ziyaretçilerini karşılıyor. Restoranın Şef “Khun Nuch”’un önderliğinde hazırlanan tariflerine dünyanın en önemli barlarından sayılan Ernest’s Bar by Fatih Akardem eşlik ediyor. Usta Miksolog Fatih Akerdem önderliğinde misafirlerine zamansız bir ambiyans eşliğinde enfes kokteyller sunan Ernest’s Bar da 1 Toque ile rehbere giren mekanlardan.

Ayrıca 50 yıllık tecrübesi ve benzersiz kokteylleriyle Akerdem, Gault & Millau tarafından verilen Onur Ödülü’nün sahibi oldu. Meslek hayatı boyunca film yıldızlarından cumhurbaşkanlarına birçok ünlüye hizmet etmiş olan Fatih Akerdem, kariyerine Ernest’s Bar’da birbirinden etkileyici kokteyller hazırlayarak devam ediyor. Akerdem, Çok Çok Pera’da yaptığı kokteyllerin hikayelerini de misafirleriyle paylaşıyor.

İstanbul’daki Tayland restoranları, şehrin gastronomik çeşitliliğine önemli bir katkı sağlıyor. Bu restoranlar, Tayland mutfağının en özel lezzetlerini sunarak, İstanbulluların ve şehri ziyaret edenlerin beğenisini kazanıyor.

Leave A Reply

Navigate