Zeytin Ağaçları Arasında Köklerinden Beslenen Bir Adres: Teruar Urla

Zeytin ağaçları ve üzüm bağlarının arasında konumlanan Teruar Urla, bölgenin zengin gastronomik mirasını yansıtırken, konuklarını bir otel-restoran olarak ağırlıyor. Şef Osman Serdaroğlu, zarafeti göz önünde bulundururken, sürdürülebilirliği odak noktası haline getiriyor.

İsmini ‘bir mahsulün kendine özgü büyüme ortamını içeren çevresel faktörler’ anlamına gelen Teruar’dan alan mekân, bu özelliklerin bir araya gelerek ortaya çıkardığı benzersiz karakteriyle öne çıkıyor. Bölgenin taş ev mimarisini yansıtan atmosferiyle dikkat çeken Teruar Urla, şef Osman Serdaroğlu ve eşi Ezgi Serdaroğlu’nun düğün yemeğinin servis edildiği ilk akşam yemeğiyle romantik bir geçmişe de sahip. Mutfağında köklerine saygı duyan ve başrolü deniz ürünlerine veren Teruar Urla’da tüm malzemeler, titizlikle ve kendini iyi mahsüller üretmeye adayan üreticilerden seçiliyor.

Huzur dolu ve unutulmaz sofraların adresi olan mekânda sunulan her tabak, toprağa saygıyla servis edilirken Serdaroğlu’nun incelikli dokunuşlarını yansıtıyor. Pelit Peyniri Cacio Peppe Taglionli, Kum Midye sosu ve Sübye mürekkebi ile sunulan Şevketi Bostan, Yarımada Kabuklu Tartar öne çıkan lezzetlerden.  A la carte menüsüyle lezzet tutkunlarını cezbeden mekânda, yaratıcılığın ve sadeliğin izinden giden Osman şefin tadım menüsü de servis ediliyor. Şarap listesindeki hem yabancı hem de Türkiye’nin farklı bölgelerinden incelikle seçilen şaraplar, tabakların en zengin eşlikçisi olmaya aday       

 

Leave A Reply

Navigate