Yerel Lezzetin Modern Notalarla Buluşması: Lokanta by Divan

Lokanta by Divan Türk mutfağının zengin ve yerel tınısını modern dokunuşlarla birleştirerek, misafirlere benzersiz bir yemek deneyimi sunarak yerelliğiyle, adını ülkemizin önde gelen restoranlarına yazdırmayı başardı. Lokanta by Divan, menüsünde genellikle Türkiye hikayesini barındırır. Mevsiminde tercih ettiği ürünleri ve bölgesine uygun gıda seçimiyle birlikte yerel malzemelerle hazırlanan yemekler bulunur.

Lokanta by Divan, İstanbul’un merkezinde yer alan ve Divan Grubu’nun öncü restoranlarından biri olan bir yemek mekânıdır.

Gault&Millau Türkiye 2024 Rehberi’nde 2 Toque ile derecelendirilen Divan “Outside Catering” ödülüne layık görüldü.

Lokanta by Divan’ın önde gelen Şefi Volkan Arık, yemeklerde en mükemmeli ortaya çıkarma düşüncesiyle birlikte geleneksel tarifleri çağdaş tekniklerle harmanlayarak, benzersiz tatları ortaya çıkarıyor.

Menüsünde son derece yerelliğe dikkat ettiğini belirten Volkan Arık ürünleri bizzat kendi bölgesinden seçtiğinin de altını çiziyor. Menüde damak tadınıza yeni bir soluk aldırabilecek ürünler arasında; Zeytinyağlı dolmalarını, Keçi Peyniri Dolgulu Kurutulmuş Çanakkale Domatesi’ni, Kendi Suyunda Demlenmiş Ege Lagosu’nu tercih edebilirsiniz.

Lokanta by Divan’ın mekan atmosferi alışageldiğimiz yerel mekanların çok ötesinde olmayı başarıyor. Ortama girildiğinde sizi sakince ve huzurla kendisine içerisine çeken bir mekân olan Lokanta by Divan’da sarı sıcak ve kırmızı renkleriyle derin bir alan sizi içine çekmeyi başarıyor. Atmosferi de ortama son derece zarif ve samimi bir hava katıyor.

Restoran, iş yemekleri, özel kutlamalar veya romantik akşam yemekleri gibi çeşitli etkinlikler için Lokanta by Divan ideal bir mekândır. Hem yerel halk hem de şehri ziyaret edenler tarafından tercih edilen Lokanta by Divan; kaliteli yemekleri, şık atmosferi ve misafirperverliğiyle de dikkat çekiyor.

  • Adres: Harbiye, Divan İstanbul, Asker Ocağı Cad. N: 1, 34367 Şişli/İstanbul
  • Telefon: 0212 315 55 75

Leave A Reply

Navigate