Osmanlı mutfağı Temsilcilerinden Feridun Ügümü’ye Gault&Millau Türkiye 2024 Onur Ödülü

Gault&Millau Türkiye 2024 Ödül Töreni’nde, 74 yıllık köklü geçmişi ve geleneksel Osmanlı mutfağına yaptığı katkılar ile Hünkar Lokantası sahibi Feridun Ügümü ‘Onur Ödülü’ne layık görüldü. Hünkar Lokantası da Gourmand Table Geleneksel Mutfak kategorisinde 1 Toque ile derecelendirildi.

Feridun Ügümü, 1950 yılında babası tarafından Fatih’te açılan Hünkar Lokantası’nda büyüdü. Küçük yaşlardan itibaren mutfakta yer alan Ügümü, babasından ve ustalardan aldığı bilgilerle kendini geliştirdi. 2000 yılında Nişantaşı’na taşınan Hünkar Lokantası, Feridun Ügümü’nün önderliğinde varisleri ile Osmanlı mutfağını modern dokunuşlarla sunmaya devam ediyor. Ailenin dördüncü nesil şefi Ufuk Ügümü önderliğinde, yenilenen atmosferi ile daha modern bir dokunuşla konuklarını ağırlıyor.

Hünkar Lokantası, sadece lezzetli yemekleri ile değil, samimi ve sıcak atmosferi ile de misafirlerinin gönlünü fethediyor. Feridun Ügümü’nün misafirperverliği ve lokantanın tarihi dokusu, Hünkar’ı İstanbul’un en özel mekanlarından biri haline getiriyor.

Hünkar Lokantası’nın menüsü, Osmanlı mutfağı lezzetlerini bir araya getiriyor. Kuzu tandır, hünkar beğendi, patlıcan kebap, etli yaprak dolma gibi klasik lezzetlerin yanı sıra, Feridun Ügümü’nün özgün tarifleri de menüde yer alıyor. Hünkar Lokantası’nda kullanılan tüm malzemeler taze ve mevsimine uygun. Yemekler, özenle ve geleneksel yöntemlerle hazırlanıyor.

Osmanlı mutfağı ve geleneklerimizden gelen misafirperverliği deneyimlemek isteyenler için Nişantaşı’nda bulunan Hünkar Lokantası’nı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

     

Telefon: 0212 216 35 55 

Adres: Harbiye, Mim Kemal Öke Cad. No: 21, 34271 Şişli/İstanbul 

Leave A Reply

Navigate