Nişantaşı’nın Lezzet Dolu Kaçamağı: Spago İstanbul

Nişantaşı’ndaki The St. Regis Istanbul’un teras katında konumlanan Spago, şehrin nefes kesen manzarasını zarif bir dokunuşla birleştirerek unutulmaz bir deneyim sunuyor. Ödüllü şef Deniz Otuk’un önderliğindeki restoran, mevsimin en taze ürünlerinin modern bir konseptle yorumlandığı sofistike menüsüyle gurmeleri etkisi altına alıyor.
Şef Deniz Otuk 
Hollywood’un ünlü şefi Wolfgang Puck’ın “çiftlikten sofraya” anlayışını İstanbul’a taşıyan Spago, Kaliforniya, Asya ve İtalyan mutfaklarından ilham alarak benzersiz bir lezzet şöleni sunuyor. Sezonun en taze ürünleriyle hazırlanan menüde, sanatsal sunumlar eşliğinde servis edilen sushi’lerin yanı sıra; Hong Kong usulü buharda pişirilmiş levrek, el yapımı kestaneli agnolotti, miso susamlı külahta tuna, kızarmış filet mignon, Wolfgang Puck’ın ezber bozan füme somon pizzası ön plana çıkıyor. Şarap tutkunlarını da unutmayan Spago, yerel ve ithal seçkin şaraplarıyla damakları şenlendiriyor. Ayrıca, taze meyvelerden, ev yapımı şuruplarla hazırlanan kokteyllere kadar geniş bir içecek menüsü de konukları bekliyor.
Yemek pişirmeyi ve misafir ağırlamayı seven Wolfgang Puck’ın özel dokunuşu, Spago’da her an hissediliyor. Mekânın girişinden çıkışına kadar güler yüzlü ve profesyonel hizmet sunan ekibi, her detayı titizlikle düşünerek unutulmaz bir ziyafet vadediyor.

 

Leave A Reply

Navigate