Gault&Millau Türkiye 2024 Ödülleri’nde 2 Toque Alan ‘Yeni Lokanta’

Beyoğlu, İstanbul’da yer alan Yeni Lokanta, 2013 yılında şef Civan Er tarafından açıldı ve kısa sürede şehrin en popüler adreslerinden biri haline geldi. Restoran, Anadolu mutfağından ilham alan ve modern tekniklerle yorumlanan lezzetler sunuyor. Mevsimsel ve yerel malzemelere odaklanan Yeni Lokanta, menüsünü sık sık değiştiriyor, Türkiye’nin dört bir yanından gelen özel malzemelerle öne çıkan yemekler bulunuyor. Restoran, samimi atmosferi ve lezzetli yemekleri ile misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Yeni Lokanta’nın başarısında sahibi ve şefi Civan Er’in mutfağa olan tutkusu ve Anadolu mutfağına olan hakimiyeti büyük rol oynuyor. Şef Civan Er, Yeni Lokanta’nın başarısının güçlü bir çekirdek ekiple ve yerel malzemelerle uyumlu yemekler hazırlamakla sağlandığını vurguluyor ve müşteri memnuniyetinin üretim kadar önemli olduğunu belirtiyor.

Gault&Millau Türkiye 2024 Rehberi’nde 2 Toque ile derecelendirilen Yeni Lokanta, mutlaka uğramanız restoranların başında geliyor.

Yeni Lokanta’ya gitmeyi düşünüyorsanız, rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilir. Restoranın menüsü mevsimsel olarak değişiyor, gitmeden önce menüyü kontrol edebilirsiniz.

        

  • Adres: Kumbaracı Yokuşu, No: 66, Beyoğlu/İstanbul
  • Telefon: 0212 292 25 50

Leave A Reply

Navigate