Gault & Millau’nun Türkiye’ye Gelişi Özel Bir Davet ile Tanıtıldı

Dünyanın en prestijli iki gastronomi rehberinden biri olan Gault & Millau’nun Türkiye lansmanı iş, sanat, cemiyet ve gastronomi dünyasından birçok ismin katılımıyla gerçekleşti. Sözen Organizasyon CEO’su Gökmen Sözen ve Gault & Millau CEO’su Patrick Hayoun ev sahipliğindeki davete Hediye Güral Gür, Sahrap Soysal, Nuri Develi, Murat Öztiryaki-Tahsin Öztiryaki, Moshe Aelyon, Rudolf Van Nunen, Sadettin Cesur, Tolga Atalay ve Aycan Akdağ gibi isimler katıldı.

Yakın dostlarının yanı sıra ünlü şeflerle bir araya gelen Gökmen Sözen ve Patrick Hayoun, konuklarıyla yakından ilgilendi.

İlk kez 1969 yılında Paris’te iki gazeteci ve yemek eleştirmeni Henri Gault ve Christian Millau tarafından yayımlanan Gault & Millau, Sözen Organizasyon iş birliği ile Türkiye’ye adım attı. 17. ülke olarak Türkiye’yi bünyesine katan Gault & Millau, gastronomi alanında en çok bilinen ve takdir edilen iki rehberden biri sayılıyor. Güçlü gastronomi ağı sayesinde kendisine saygın bir yer kazanan Gault & Millau Rehberi, 2023 yılı içinde Türkiye’deki saha çalışmalarına başlayacak ve 2024 yılında yayımlanacak!

Leave A Reply

Navigate