Köklerinin Tabaklara Yaslanarak Hayat Bulma Hikayesi; Alaf

Alaf Restoranı, sadece eşsiz deniz manzarası ve zarif atmosferiyle değil, aynı zamanda şahsına münhasır menüsüyle de konuklarını büyülüyor. Mutfağında Şef Murat Deniz Temel’in bulunduğu ve kürkçü dükkânı misali kültüründen esinlenerek özenle hazırladığı menü, sizleri bir lezzet serüvenine davet ediyor.

Anadolu’nun ve yörük köklerinin lezzeti olan restoran Alaf, yeşilliklerin arasında görünen  boğazın eşsiz görüntüsüyle sizleri önce manzaradan, sonra eşsiz sunumlara sahip olan lezzetli tabaklarıyla kendine çekmeyi başarıyor. Alaf restoran aynı zamanda Gault&Millau Türkiye tarafından Gourmand Table Chef Restaurant 2 Toque ile ödüllendirildi.

Özgün deneyimler
Başlangıçlarda,  siz misafirlerini doğanın en taze ve enfes lezzetleriyle sizleri ev yapımı Karadeniz tuzlanmış torik, “Sultani Bezelye” ve “Kuşboku Fıstık” ile karşılıyor.

Denizden gelen esintilerle tatlandırılan salata çeşitlerinde; “Zahterli Zeytin Salatası” “Obruk Peyniri ile Hazırlanmış Yörük salatası” veya “Yosun Cipsi Üzerinde Antakya zeytin salatasını” şefin spesiyallerine göre tercih edebilirsiniz. İlk lokmada bile damaklarda benzersiz bir lezzet hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

Ana yemekleri, Alaf’ın marifetlerini en iyi şekilde sergiliyor. Hatta öyle ki hafif serin bir yaz akşamını, ailenizle geçirmişçesine huzurlu hissedebilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz ana yemekler arasında; “Balık Ekmek Zargana” veya “Barbun Sos ve Tarama ile Kaya Barbunu” arasından bir tercih yapabilirsiniz.
Taze deniz ürünlerinin, yerel baharatların ve uluslararası mutfağın en seçkin tatlarının bir araya geldiği bu ziyafet, konukları adeta bir lezzet rüyasına sürüklüyor.

Tatlılar ise masanın keyifli anlarını taçlandırıyor. Özenle hazırlanıp görsel şölen sunan tatlılar, her lokmada sizi bir masalın içine çekiyor. Alaf’ın özel tatlı menüsü, “Denizli Kale Biber İçi Çikolata”, “Tire Karadut Sos” ile misafirlerine sevdikleriyle birlikte huzurlu bir akşamı uğurlamak için tatlı noktasını bırakıyor.

Adres: Kuruçeşme, Kuruçeşme Cd. No: 19, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0532 015 94 19

 

 

Leave A Reply

Navigate