Büyükannenin Modern Reçetesi; Karaköy Lokantası

Keyifli, modern ve sade lezzetleriyle birlikte damaklarda yerini bulunan Karaköy lokantası, esnaf lokantasının yanına kendi özgün ritimlerini ekleyerek Türk mutfağına yepyeni bir soluk getiriyor.

Karaköy Lokantası yemeklerden gelen ilhamını Şef Uğur Erbaş’ın deyimiyle, Anadolu’nun büyüleyen izlerinden alıyor. Öğlen servisindeki önde gelen çeşitli lezzetlerde ki menüsü ile misafirlerine evdeki sıcaklığı hissettiriyor. Anne mutfağıyla profesyonel mutfak arasında son derece uyumlu ve yalın bir denge kuruyor.  Böylece misafirler büyükanne mutfağındaki samimiyetle birlikte, sevdikleriyle sofranın tadını çıkarabiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

20 yılı aşkın süredir hizmet veren bu mekân, lezzetlerinin yanında duvarlarındaki çini seramiklerle eski zamanların izlerini taşırken, altındaki turkuaz seramiklerle de çağdaş bir ruh sunuyor. Seramik detaylarının sınırlarındaki ince dokunuşlarına bütünsel olarak baktığımızda insanın kendini akışta hissetmesini sağlıyor. Beyoğlu’nun inci görünümlü atmosferiyle birlikte tabaklarının lezzeti bütünleşerek bir uyum hissettiriyor.

Karaköy Lokantası sabahları esnaf lokantası akşamları da modern meyhane olarak kendine has mizacıyla birlikte dünyanın en iyi bilinen restoranlar arasında.

Lezzetlerini dünyalara duyuran Karaköy; Gault Millau’dan 1 Toque derece ile de lezzetlerini tescillemiş oldu. Lezzetin sessiz kalmamasının da etkisiyle Karaköy Lokantası’na yerli turistin yanına her geçen gün daha fazla yabancı turistte eşlik ediyor. Anadolu’dan aldığı tohumları kendi imzasıyla dönüştürüp dünyanın damaklarına bırakıyor.

 

Restoranın spesiyallerinin arasında; Çıtır Mantı, Kalamar Mücver, Kuzu Sırtı Fileto, Karides Tava, Paçanga Böreği gibi lezzetler yer alıyor ve her lezzetini kendine has tarzıyla yeniden yorumluyor.

Adres; Kemankeş Mahallesi, Kemankeş Cd. No:57, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Tel;  (0212) 292 44 55

Leave A Reply

Navigate