Asya’daki Ortak Yolculuk: Gallada & Topside Bar

İstanbul’un en göz alıcı semtlerinden Karaköy’de, The Peninsula İstanbul’un 4. katında yer alan Gallada & Topside Bar, Boğaz’ın nefes kesen manzarası eşliğinde sunduğu gurme deneyimle Gault&Millau Türkiye Rehberi’nin ilk edisyonunda yer aldı. Gallada 2 Toques Chef’s Table, Topside Bar 1 Toque Gourmand Table ile derecelendirildi. Dünyaca ünlü şef Fatih Tutak’ın imzasını taşıyan bu mekan, mutfak şefi Özgür Taylan Yücel önderliğinde Türk ve Asya mutfaklarının en güzel lezzetlerini modern bir yorumla buluşturarak misafirlerini unutulmaz bir gastronomi yolculuğuna çıkarıyor.

Gallada’nın menüsü, İpek Yolu’nun zengin mutfak geleneğinden ilham alıyor. Anadolu’nun taze sebzeleri, etleri ve deniz ürünleri, Orta Asya’nın baharatları ve Çin mutfağının ustalıklı teknikleri ile harmanlanarak ortaya çıkan lezzetler, her damak tadına hitap ediyor. Mevsimsel ürünlere göre sürekli yenilenen menüde, Fatih Tutak’ın özgün kreasyonları ve klasiklerin modern yorumları yer alıyor. Fenerbalığı, kebab mantı ve tahin helvası gibi Türk-Asya lezzetleriyle tatlandırılmış seçenekler bulunuyor.

Gallada’nın geniş ve ferah salonu, Boğaz’ın panoramik manzarasını sunuyor. Cam pencereler, misafirlerin şehrin muhteşem manzarasının keyfini çıkarırken lezzetlerin keyfini doyasıya çıkarmalarını sağlıyor. Salonun şık ve modern dekorasyonu, rahat ve samimi bir ortam yaratıyor.

Topside Bar:

Akşam yemeğinden sonra, Topside Bar’a geçerek keyifli bir kokteyl yudumlayabilir veya özel bir atmosferde içkinizin tadını çıkarabilirsiniz. Barın geniş terası, Boğaz’ın serin esintisinde keyifli vakit geçirmek için ideal bir mekan.

Gurme bir deneyim yaşamak isteyenler için Gallada & Topside Bar’ı ziyaret etmenizi mutlaka öneririz.

  • Adres:Karaköy, Kemankeş Karamustafapaşa Mah. Kemankeş Cad. No: 34, Beyoğlu/İstanbul
  • Telefon:0212 931 28 88

  

Leave A Reply

Navigate